motive

VIDEO - SLOBODNÝ PRIESTOR PRE KULTÚRU

22. august 2017

Milí priatelia,

viacerí z vás sa už mali možnosť s Divadlom RAMAGU zoznámiť, niektorí o nás možno počuli málo a možno vôbec. Radi by sme sa vám však prihovorili krátkym videom, ktoré svedčí o tom, že odhodlanie a chuť robiť kultúru v regióne, slobodne a nezávisle, existuje.

V Zamagurí žije len o niečo viac ako 8 tis. obyvateľov. Cestujeme za lekármi, cestujeme za vzdelaním, cestujeme za nákupmi... To všetko je častokrát nevyhnutné a bez cestovania to niekedy nejde. Cestujeme aj za kultúrou, ale na ňu už pri obracaní sa v tomto regióne, akosi času neostáva.

Najbližšie divadlo je od nás vzdialené viac ako 60 kilometrov, do kina treba cestovať 30 kilometrov, nehovoriac o náročnejšom umení...

Keďže RAMAGU je od roku 2009 presvedčené, že aj región potrebuje kultúru, rozhodli sme sa ostať v tomto regióne a skúsiť s tým niečo urobiť. Kultúra a umenie posúvajú vpred ľudské duše a chápanie, robia človeka človekom. Ľudia by o to nemali byť ochudobnení, len preto, že žijú v odhľahlom regióne.

Už od tejto jesene bude mať Zamagurie svoj komorný divadelný priestor, ktorý bude slúžiť divadlu, kinu, hudbe, či iným formám kultúry a umenia.

To všetko vďaka odhodlaniu, bez strýkov na správnych miestach, za peniaze, ktoré sme si požičali, či za vlastné, ktoré sme si ušetrili. Prečo? Lebo tomu veríme a máme chuť podieľať sa na raste tohto regiónu.

Našou motiváciou je tiež, aby sa naša vášeň mohla stať našou prácou. Aby sme sa nemuseli sťahovať do veľkých miest, len preto, že kultúra sa v regióne neuživí... Chceme to skúsiť zmeniť.

Ďakujeme vám, že ste si prečítali tieto riadky a pozývame vás sledovať krátke video o RAMAGU ATELIÉRI, ktoré vám prezradí viac.

V akom priestore budeme pôsobiť? Ako prebiehala rekonštrukcia? Aké sú naše motivácie? Kto všetko je RAMAGU? Prečo to robíme takto? Poradilo sa nám čerpať verejné financie?

Súvisiace video

Divadlo Ramagu Prehrať Video
Divadlo Ramagu